KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14834038
nr 1483 4038
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Svenska flottans inpassning till Helsingfors. Signerad. Bildmått: ca 17x49 cm, yttermått inklusive ram: ca 39x65 cm
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
måndag 22 augusti 2022
kl 18:08:46
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe